Microsoft se rozhodně nevzdává a získává podporu mnoha států, které schvalují akvizici Activision Blizzardu. V posledních několika týdnech koupi schválila Evropská Unie, Čína, Jižní Korea a nakonec to vypadá, že americká Federální obchodní komise nepůjde do obřího sporu, který by musela dovést až k soudu. Poslední velkou zastávkou tak zůstává britský Antimonopolní úřad, který zatím prodej blokuje.
Microsoft musí jednat, jinak bude platit
Společnost se proti rozhodnutí odvolala a od 24. července bude případ řešit před Odvolacím soudem pro hospodářskou soutěž. Tady ovšem nastává háček. Akvizice měla být uzavřená do 18. července. Pokud se tak nestane, Microsoft bude muset vyřešit některé finanční závazky, které vůči Activision Blizzardu má.
Pokud by přeci jen obchod prošel a obě společnosti by se dohodly na spojení, a to i přes zákaz britského úřadu, musela by se společnost Activision Blizzard z britského trhu stáhnout. To by sice neznamenalo o znepřístupnění her hráčům, avšak všechny služby by musely být prodávány přes lokálního distributora, jako tomu bylo například v Číně. Samozřejmě je také možnost, že si z toho nebude Microsoft a ActiBlizz vůbec nic dělat, obchod proběhne a Microsoft napadne postupy Antimonopolního úřadu u soudu.
Jednání pokračují…
Během tohoto týdne bude prezident Microsoftu Brad Smith jednat se zástupci Antimonopolního úřadu a s ministrem financí Jeremym Huntem, který dlouhodobě kritizuje regulační orgány ostrovního státu.
Britský antimonopolní úřad zablokoval prodej Activision Blizzardu
Můžeme zatím pouze spekulovat, k jakému verdiktu všechny strany dospějí a jak se k celé situaci postaví. Osobně si myslím, že Microsoft a ActiBlizz budou volit cestu nejmenších finančních ztrát. A pokud by to znamenalo, že bude levnější skočit po Antimonopolním úřadu u soudu se skupinou špičkových právníků, než platit veškeré závazky, které vůči sobě tyto společnosti mají, vyhraje soudní spor. V prvé řadě jde přeci jen a pouze o peníze…